>

مطالب آموزشی

خانه ریاضی تهران

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

اولین تصاویر از تلسکوپ فضایی جیمز وب

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 

 

 

اولین تصاویر از تلسکوپ فضایی جیمز وب

طلوع عصر جدیدی در نجوم آغاز شده است زیرا جهان برای اولین بار به قابلیت های کامل تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا، مشارکت با ESA (آژانس فضایی اروپا) و CSA (آژانس فضایی کانادا) نگاه می کند. اولین تصاویر تمام رنگی و داده‌های طیف‌سنجی تلسکوپ طی یک پخش تلویزیونی در ساعت 10:30 صبح به وقت EDT (14:30 UTC) در روز سه‌شنبه، 12 جولای 2022، از مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرین‌بلت، مریلند منتشر شد. این اهداف فهرست شده در زیر اولین موج از تصاویر و طیف های علمی تمام رنگی را که رصدخانه جمع آوری کرده است و آغاز رسمی عملیات علمی عمومی وب را نشان می دهد. آنها توسط یک کمیته بین المللی از نمایندگان ناسا، ESA، CSA و موسسه علمی تلسکوپ فضایی انتخاب شدند.
این منظره از «کوه‌ها» و «دره‌ها» مملو از ستاره‌های درخشان، در واقع لبه منطقه ستاره‌زایی جوان و جوانی به نام NGC 3324 در سحابی کارینا است. این تصویر که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب جدید ناسا در نور فروسرخ گرفته شده است، برای اولین بار مناطقی را که قبلاً نامرئی از تولد ستاره ها بوده است، نشان می دهد.

تصویر سه بعدی وب که صخره‌های کیهانی نامیده می‌شود، مانند کوه‌های سنگی در یک عصر مهتابی به نظر می‌رسد. در واقع، این لبه حفره غول‌پیکر گازی درون NGC 3324 است و بلندترین قله‌های موجود در این تصویر حدود 7 سال نوری ارتفاع دارند. ناحیه غاردار توسط تابش شدید فرابنفش و بادهای ستاره ای ستارگان بسیار عظیم، داغ و جوان واقع در مرکز حباب، بالای ناحیه نشان داده شده در این تصویر، از سحابی حک شده است.

تماس با ما

خیابان فاطمی غربی، مابین خیابان کارگر شمالی و خیابان جمالزاده (بعد از خیابان سیندخت)، پلاک 250

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی آموزشی خانه ریاضی تهران می باشد, © 2020
Powered By Pardisan Co

جستجو