>

مطالب آموزشی

خانه ریاضی تهران

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

یک دانش آموز خوب از نگاه معلم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بیش از هر چیزی معلمان دوست دارند شاهد رشد و پیشرفت دانش آموزان خود باشند.آنها به خوبی میدانند که دانش آموزان با سطوح مختلفی سر کلاس درس هستند و از دانش آموزان خود توقع دارند که هر روز سطح بالاتری ازتوانایی و استعداد خود را نشان دهند.

هدف ما دراین مقاله بیان نکاتی است که معلمان ازدانش آموزان انتظار دارند که آن ها را برای بهتر شدن عملکرد و تمرکز در سر کلاس، انجام دهند.

 

در کلاس درس سوال بپرس

 اگر قسمتی از درس را نفهمیدید و یا سوالی برای شما پیش آمده است بپرسید.معلمان برای همین آنجا هستند تا جواب سوالات شما را بدهند و مشکلات شما را برطرف کنند.شک نداشته باشید که اگر ترس از پرسیدن سوال داشته باشید مطلب را به خوبی یاد نمیگیرید.پس ترس را کنار بگذارید و سوالات خود را از معلمتان بپرسید.در بسیاریازموارد ممکن است سوالی که شما میپرسید سوال چند نفر از دانش آموزان دیگر نیز باشد.

 

 مثبت اندیشی

برای اینکه بتوانید هر درسی را راحتتر یاد بگیرید سعی کنید به آن مثبت فکر کنید.

اغلب معلمان تمایل دارند با دانش آموزانی کار کنند که امیدواری بیشتری دارند و مثبت فکر میکنند.داشتن نگرش مثبت تاثیر مستقیم بر یادگیری شما در دروس دارد.

وقتی سر کلاس درس نشسته اید سعی کنید با خنده و نشاط کلاس درس را دنبال کنید و هرگونه غم و استرسی را از خود دور کنید.اگرچه همیشه موضوعاتی که از آنها لذت نمیبرید وجود دارد اما باید اجازه دهید مثبت بودن به همه کارهایی که انجام میدهید نفوظ کند.

افرادی که کمتر اظهار استرس میکنند و نگاهی مثبت به همه کارهایی که انجام میدهند دارند،در کل از هر موضوعی لذت کافی را میبرند.

 

تکالیف درسی را جدی بگیرید 

شما باید به عنوان یک دانش آموز هر تکلیف درسی را به موقع انجام داده و تحویل معلم خود دهید،درغیراین صورت شما فرصت های مهم یادگیری را از دست میدهید و میتواند در نمره شما تاثیر منفی داشته باشد.برای جلوگیری از عدم یادگیری و نمرات ضعیف سعی کنید تکالیف خود را منظم و کامل و بدون توجه به زیاد بودن آنچه انجام میدهید، انجام دهید.

 

تمرین و تکرار مداوم

بهترین دانش آموزان همواره دوست دارند بیشتر از حد معمول تلاش کنند، برای مثال اگر معلم 25 تمرین میدهد آنها دوست دارند 30 تمرین حل کنند و از معلم بخواهند که تمرینات بیشتری به آنها بدهد و نمره ای اضافه برای آنها قائل شود و یا کلاس های فوقالعاده برای آنها برگزار کنند.

منظم باشید

سعی کنید برای درس خواندن منظم باشید و برنامه داشته باشید.یک روال منظم و مشخص و ساختاریافته میتواند درافزایش تمرکز شما بر روی دروس،بعد از مدرسه کمک کند.هدف از مطرح کردن این موضوع به حداقل رساندن حواس پرتی و سردرگمی و افزایش تمرکز در انجام دادن تکالیف مدرسه در خانه میباشد.

 

تعیین اهداف

مشخص کردن هدف چه درزمینه درسیو چه در ادامه زندگی میتواند درشما ایجاد انگیزه کند و به شما کمک کند که هرروزمصمم تر به کار خود ادامه دهید تا به هدف برسید.هدف گزاریمیتواند کوتاه مدت و بلند مدت باشد.به عنوان مثال گرفتن نمره خوب در یک آزمون میتواند هدف کوتاه مدت باشد و قبولی در یک رشته خوب و دانشگاه خوب میتواند جزو اهداف بلند مدت شما باشد که هر دو هدف میتواند به پیشرفت شما کمک میکند. 

 

تمرکز

داشتن تمرکز یکی از اصلی ترین فاکتورهای یادگیری محسوب میشود.دانش آموزان خوب این نکته را به خوبی میدانند که چطور در برابر حواس پرتی متمرکز شوند و اجازه نمیدهند افراد یا موقعیتهای دیگر سر راه آنها بایستد زیار این را خوب میدانند که مسئول یادگیری هر شخص خود اوست.

 

مطالعه کنید

دانش آموزان خوب اغلب کتابخوان های حرفه ای هستند.خواندن پایه و اساس یادگیری است.خوانندگان قوی همیشه با انتخاب کتابهایی که سرگرم کننده و چالش برانگیز باشند، به دنبال فرصت هایی برای افزایش تسلط و درک خود هستند.سعی کنید سطح درک خود را در هنگام مطالعه کردن بررسی کنید تا فورا مهارت خواندن خود را بهبود ببخشید.با درس خواندن میتوانید به  نمره خوبی دست پیدا کنید اما مطالعه و دیدن فیلمهای آموزشی و شرکت در کلاس آنلاین و یا دیدن فیلم های علمی سطح درک شما را بالا میبرد تا هر موضوعی را بهتر درک کنید.

 

شرکت درچالش ها

سعی کنید خود را به چالش بکشید،شک نکنید این کار باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما میشود.برای مثال وقتی معلم داوطلب برای حل مسئله ای که مطرح کرده میخواهد داوطلب شوید و به پای تخته بروید حتی اگر بلد نباشید مسئله را حل کنید.شما با این کار خود را به چالش میکشید و باور کنید اینکار از همه لحاظ باعث رشد شما میشود.

 

 

 

تماس با ما

خیابان فاطمی غربی، مابین خیابان کارگر شمالی و خیابان جمالزاده (بعد از خیابان سیندخت)، پلاک 250

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی آموزشی خانه ریاضی تهران می باشد, © 2020
Powered By Pardisan Co

جستجو